Poręczenie a zdolnosć kredytowa

Jak oceniacie rybnickich polityków i samorządowców? Kogo widzicie we władzach Rybnika? Pytajcie prezydenta o sprawy w mieście! Piszcie, jakie macie uwagi do funkcjonowania instytucji w naszym mieście.

Moderator: Moderator

Poręczenie a zdolnosć kredytowa

Postprzez Dvv Wt, 16 lip 2019, 06:58

Zdecydowałem sie poręczyć kredyt dla znajomego jednak zastanawiam się nad jednym. Mianowicie czy to poręczenie będzie miało wpływ na moją zdolność kredytową?
Dvv

Re: Poręczenie a zdolnosć kredytowa

Postprzez marys76 Śr, 17 lip 2019, 05:52

Martw się nad swoją zdolnością psychiczną SPAMERZE !!!!
marys76

Postprzez Juarez Śr, 17 lip 2019, 08:52

Oczywiście,ze tak. Będziesz miał mniejsza zdolność kredytową. Poręczenie jest traktowane przez bank bardzo poważnie i jeśli na przykład w przyszłości będziesz chciał wziąć kredyt na mieszkanie to możesz go przez to poręczenie nie dostać. Nie polecam jeśli osoba, której poręczasz nie jest pewna. Nie zgadzaj sie na poręczenie znajomym. Są bardzo różne sytuacje oraz może się okazać,że ta osoba będzie się w przyszlości migała od zapłąty rat....

Na tej stronie jest opisane jak wyglada kwestia kredytu z poręczycielem:
http://alexjones.pl/aj/aj-inne/item/137 ... z-wiedziec
Juarez

Postprzez nwkagnieszka Cz, 24 paź 2019, 13:46

Wysoka zdolność kredytowa to podstawa, żeby dostać kredyt na dobrych warunkach, a niestety u wielu osób jest z tym ciężko. Trzeba o to odpowiednio wcześnie zadbać, żeby potem nie mieć problemów.
nwkagnieszka

Postprzez Kamil Brz Cz, 31 paź 2019, 08:40

Dvv napisał(a):Zdecydowałem sie poręczyć kredyt dla znajomego jednak zastanawiam się nad jednym. Mianowicie czy to poręczenie będzie miało wpływ na moją zdolność kredytową?

To oczywiste, że spada - zwłaszcza w przypadku kredytów czy pożyczek hipotecznych. Ale w przypadku tych pozabankowych z tego co wiem, to pozostaje bez zmiany, ale musiałbyś sprawdzić.
Kamil Brz

Postprzez Kordik Cz, 7 lis 2019, 11:37

Tak spada, ja również miałem taką sytuację, gdy poręczałem kredyt gotówkowy dla firm dla kolegi.
Przemyśl tą sytuację i najlepiej skontaktuj się z kimś co ma na ten temat wiedzę, bo widzę, że tak nie do końca wiesz skąd się bierze zdolność :)
Kordik

Powrót do Polityka, samorząd, instytucje publiczne